Nawigacja
Kominki akumulacyjne Piecokominek
Wszystkie wkłady kominkowe Spartherm i Brunner -15%
Promocją objęte są wszystkie wkłady powietrzne, wodne jak i piecowe.
Współczesny kominek może stać się podstawowym urządzeniem grzewczym, służącym ogrzewaniu naszego domu. Będzie więc on naszym "piecem do centralnego ogrzewania" (piecokominek)...
Kominek akumulacyjny (piecokominek) doposażony w akumulacyjny wymiennik ciepła jest coraz chętniej stosowanym rozwiązaniem w branży kominkowej. Wymiennik ciepła pozwala na ponad 3-krotne zmniejszenie częstotliwości dokładania opału do paleniska oraz podwyższenie jego sprawności do 80%-90%. Ciepło nie zostaje wprowadzone do pomieszczeń nagle, przegrzewając je, lecz zostaje rozłożone na bardzo długi okres czasu (ok. 8 - 12 godzin). Komfort braku potrzeby "obsługiwania" kominka akumulacyjnego (piecokominka) przez 8 - 12 godzin, w celu podtrzymywania jego funkcji grzewczej to niewątpliwy atut tego rodzju zabudów. Kominek akumulacyjny (piecokominek) to komfortowe, bezpieczne, niezależne, a przy tym bardzo sprawne, czyli po prostu tanie, źródło ogrzewania domu.
Przedstawiamy kontrolę procesu spalania w Akumulacyjnym Palenisku Zduńskim Robi Ren 12 kW. Procesem spalania steruje Sterownik Tatarek.
Typowy sposób funkcjonowania kominków - jakie posiada wady:
Zalety kominków III generacji (kominków akumulacyjnych, piecokominków):
KMS, MMS: System mas akumulacyjnych firmy BRUNNER
Masa akumulacyjna
(Modułowa ceramiczna masa akumulacyjna) stanowi nowość w dziedzinie magazynowania ciepła. Zamiast zwyczajnych mas szamotowych stosowana jest wysokiej jakości ceramika glinianowa. Stosowany do produkcji materiał naturalny jest przetwarzany w specjalnym procesie obróbki i wypalany w temperaturze 1150 °C.
Tajemnica tych modułów masy akumulacyjnej o gęstości 2,6 kg/dm3 polega na dokładnych proporcjach związków krzemu i węgla z gliną o wysokiej zawartości glinianów, które gwarantują wyjątkowe połączenie zdolności do pobierania i przewodzenia ciepła z optymalnym jego magazynowaniem. W ten sposób udało się osiągnąć jak dotąd niepobitą kombinację właściwości istotnych dla ceramicznych mas akumulacyjnych. Masę akumulacyjną można zbudować szybko i sprawnie przy wykorzystaniu niewielu elementów wyjściowych.
Poszczególne elementy są bardzo dokładnie dopasowane i samonośne. Za pomocą specjalnego kleju Klebefix łączy się je wodoodpornie w sposób szczelny dla gazów i kwasów. Znajdujący się wewnątrz kanał gazu grzewczego utrzymuje na całej długości dokładnie 180 mm średnicy, co zapewnia nieznaczne tylko opory przepływu (ok. 0,4 Pa/m). Brak jakichkolwiek zwężeń i rozszerzeń sprawia, że kanał nie wymaga częstego czyszczenia z lotnego popiołu.
Blok masy akumulacyjnej stawiany jest wolnostojąco wewnątrz indywidualnie zaprojektowanej obudowy pieca. Wkład grzewczy i masa akumulacyjna powinny znajdować się w jednej komorze grzewczej pieca, aby w ten sposób zoptymalizować promieniowanie cieplne. Możliwe są także nietypowe formy akumulacyjnej, takie jak kominy grzewcze przechodzące przez kilka kondygnacji.
Idealny odstęp pomiędzy masą akumulacyjną a ścianą zewnętrzną pieca wynosi 3-5 cm. Maksymalny odstęp nie powinien przekraczać 25-30 cm. W przypadku większych odstępów pomiędzy masą akumlacyjną a ścianą zewnętrzną warto zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza w komorze grzewczej, aby tym samym osiągnąć równomierną temperaturę na powierzchni pieca.
Dla piecokominków z systemem KMS zaleca się zamknięty typ budowy pieca. Jeśli w obudowie przewidziano kratki wentylacyjne, muszą być one zamykane. Ze względu na dużą pojemność cieplną i gęstość masy akumulacyjnej oddawanie ciepła rozpoczyna się dopiero po pewnym czasie od rozpalenia w piecu. Temperatura na wejściu do kotła może być z początku o ok. 50°C niższa niż zalecana, stąd potrzebny jest osobny, krótki kanał rozpałowy.
Menu
Szybki kontakt 510-441-203 (+48 )